Ahoj,

já jsem Karolína. Tvůrkyně, spisovatelka, copywriterka… Teda pokud se zrovna nerozhodnu, že už jsem zas něco jinýho.

Mám manžela, dvě děti a náhodně přicházející krize osobnosti. Vzděláním jsem antropoložka, profesně zas rozháraná duše se zálibou v sarkasmu.

Ráda tvořím. Třeba podcast Kecání bez vzdělání. Taky ráda píšu. Pro sebe i pro klienty.

Co je dobrý vědět

Nejspíš ti budu tykat. Není to z neúcty, ale prostě proto, že se chci kamarádit.

Píšu tak, jak mluvím, obecnou češtinou. Pokud ti přijde, že tím znesvěcuju češtinu, chápu to, ale nejspíš si nesednem.

Miluju gaming. Přetahuju se o PS ovladač se svýma dětma, jsem na to hrdá a doufám, že to jednou budou mít stejně.

Ještě pořád je mým zaměstnáním na nejhlavnější úvazek mateřství. Využívám to jako těžko zpochybnitelnou výmluvu na svoji občasnou neschopnost zformulovat smysluplnou větu nebo udržet jakoukoliv pravidelnost na blogu.

Profesní bio

(aneb papíry a razítka)

Asi nejdůležitějším exponátem v mojí sbírce motýlů je Magisterský titul v medicínský antropologii z britský Durham University. Hned po něm následuje 3letý certifikovaný kurz celostního koučinku v kanadským S.W.A.T. Institute.

Obojí zní jako dost veliký, WTF, já vim. Pro jednoduchost jsem prostě Master of Science, dokonce i osobní kouč a naopak nejsem trénovanej zabiják v kukle (S.W.A.T. Institute je zkratkou pro Simply Woman Accredited Trainer. Slibuju).

Co se pisatelskýho střeva týče, tak jsem byla jedna ze zakladatelek blogu Jakorybička.cz, psala jsem třeba pro Nevýchova.cz a v listopadu 2020 mi vyšla knížka Kamínky po kapsách.

Copyzářezy a jiné trofeje

  • Přeložila jsem do češtiny spoustu videí svojí oblíbený duchovní učitelky Teal Swan, s níž jsem měla v roce 2012 tu čest udělat i rozhovor.
  • V roce 2011 jsem se svojí nejlepší kamarádkou Janou založila blog Jakorybicka.cz, který četlo kolem 19.000 návštěvníků měsíčně.
  • Jakorybicka.cz se nám postupně rozrostla do jedný velký rybí rodiny, v jejímž rámci jsem uspořádala několik čupr skupinových akcí jako např. 30 dní bez cukru (Ryby vs. mlsná!), 30 dní bez lepku (Ryby vs. lepek!) nebo 30 dní intenzivní rybí sebelásky.