S Evou Smile o tom jak zvládat svoje emoce

Hurááá, první Kecání v roce 2017 je tady! No, a vzhledem k tomu, jakou zátěžovou zkouškou pro spoustu z nás byl ten loňský rok, tak jsme to tentokrát prostě musely udělat o emocích.

To je totiž téma, který mi přijde, že poslední dobou vyvěrá jak na osobní úrovni (čím dál tím víc lidí se o svoje emoce zajímá a chce se s nima naučit pracovat), tak i na tý celospolečenský (vyostřujou se konflikty, lidi jednaj čím dál tím víc emotivně, svoje potlačený emoce projevujou ve volbách, prostestech, apod.).

Pro mě osobně tohle vždycky bylo téma. Od malička jsem byla hodně impulzivní dítě a dneska se považuju za zdravýho cholerika (pořád jsem bláznivej, výbušnej magor, kterej ale už ty svoje emoční výbuchy umí většinou zvládat a případně i včas zastavit) a jsem na to náležitě hrdá!

Kromě tý osobní roviny si ale důlěžitost emocí uvědomuju i díky práci s váma, se svejma klientkama. Jsem fakt přesvědčená, že právě ony jsou kořenem a středobodem každýho trápení a tím pádem i tím, co nás z toho bordelu může vytáhnout.

A proto tohle Kecání.

Protože si myslim, že v momentě, kdy se všichni přestaneme bát cítit a budeme vědět jak na to, uzdravíme nejenom sebe, ale taky celej svět.

A tak jsme si povídaly třeba o tom…

 • Co jsou vlastně emoce a k čemu jsou nám vůbec dobrý
 • Jak všechnu tu občasnou smršť vlastně zvládat
 • Jak začít věřit svojí intuici a vnitřními instinktu a taky ho fakt začít následovat
 • Jak poznat, jestli jsou nějaký pocity vážně vaše a že je třeba nepřebíráte od někoho jinýho
 • Jak pracovat s emocema druhých lidí. Co dělat, když je někdo nešťastnej nebo vzteklej a vy si nevíte rady
 • Jak zdravě ventilovat a zpracovávat pocity, který se nám zdají destruktivní (vztek, agrese, smutek, atd.)

2 komentářů

 • Ahoj Karolí,

  díky za skvělý rozhovor s Evou Smile. Narazila jsem na něj dnes náhodou a téma emocí řeším poslední dobou strááášně moc. Čím více člověk „zabředne“ hlouběji do jógy a dalších podobných věcí, začne se tělo/mysl atd. čistit a neumím vždy přijímat emoci/lekci, která ke mě přijde, a tak bojuji a je to k ničemu :). Zase to musím s pokorou přijmout a zpracovat. Děkuji za lidičky jako jsi ty, podpoří mě to v tom, že nejsem „divná“ :)) jen já, ne vážně, mám sebe spoustu takhle skvělých a otevřených lidí, ale pořád i těch a rodinu, která nemusí být tomuto otevřená, takže jednoduše, moc děkuji za to co děláš!!!!! Fandím ti. A závěrem moc gratuluji k miminku :-*

  Denča (masérka z Omyogastudia 🙂 )

  • Karolína napsal:

   Jééé, ahoj Deniso! Víš, že jsem na tebe nedávno myslela? Moc děkuju za milej komentář a jsem hrozně ráda, že ti to naše povídání něco přineslo! Ono totiž „divnej“ jsme úplně každej. Naštěstí!:-) Tak buď dál a já mávám od klokanů!

Komentář

Váš e-mail nebude zveřejněn.